New Delhi, Delhi
GST No. 07AAAPG7158D2ZZ
Call 0794930803466% Response Rate
Send Enquiry







| Unit Pack Size | 35 kg. |
| Viscosity Grade | CST 1000 |
| Form | Liquid |
| Purity | 99% |
| Brand | Wacker |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Chemical Formula | CH 3−SO 2−O−CH 3 |
| Purity | 98% |
| Cas Number | 93348-22-2 |
| Molecular Weight | 316.47 g/mol |
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Adani |
| Physical Form | Powder |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Physical State/Purity | Powder 99% |
| Packaging Size | 25kg |
| Purity | 99% Pure |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Usage/Application | Industrial |
| Physical State | Powder |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details