New Delhi, Delhi
GST No. 07AAAPG7158D2ZZ
Call 0794930803466% Response Rate
Send Enquiry








| Active Matter | 28% |
| Physical State/Purity | Liquid 28% |
| Ethoxylation | 3 EO |
| Application | Industrial Cleaner |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 235 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Packaging Size | 25 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Packaging Type | Bag |
| Purity | 99% |
| Brand | Adani / Vinamx / Godrej |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Powder |
View Complete details




| Base Type | Pearl Base |
| Grade | Cosmetic Grade |
| Packaging Size | 50 kg |
| Packaging Type | Drum |
| Appearance | Pearl |
| Physical State/Form | Liquid |
| Usage/Application | Shampoo |
| Country of Origin | Made in India |
| Purity | 98% |
View Complete details



| Purity | 99% Pure |
| Packaging Size | 50 L |
| Grade | Industrial Grade |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Liquid |
| Manufacturer | Oriental Aromatics |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Floor Cleaners |
View Complete details



| Thickener Type | Nonionic |
| Packaging Size | 50 kg |
| Form | Liquid |
| Application | Toilet Cleaner |
| Brand | India Glycol Ltd |
| Purity | 98% |
| Grade | Chemical Grade |
| Pack Type | HDPE Drum |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details








| Grade Standard | Industrial Grade |
| Packing Size | 25 kg |
| Gross Weight | 25 kg |
| Brand | China |
| Packing Type | Bag |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Grade | Industrail |
| Purity | 99% Pure |
| Form | Powder |
| Purity as STPP | above 90% |
| Packaging Size | 50 kg |
| Packaging Type | Bag |
View Complete details








| Chemical Type | CBS-X |
| Form | Powder |
| Application | Detergent |
| Product Code | Cbs X |
| Color | Blue |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Box |
| End Use | Detergent Whitener |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Meghmani |
View Complete details