New Delhi, Delhi
GST No. 07AAAPG7158D2ZZ
Call 0794930803466% Response Rate
Send Enquiry








| NaCl Purity | 99 % |
| Usage | Domestic Softener |
| Packaging Type | Bag |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Salt Form | Tablets |
| Physical State | Powder |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Grade | Industrial Grade |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 50 kg |
| Purity | 99% |
| Country of Origin | Made in India |
| Packing size | 50kg |
| Packing Type | Bag |
View Complete details








| Grade | Industrial Grade |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 50 kg |
| Purity/Concentration | 99% |
| Purity | 99% |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Aman Enterprises |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details








| EO Moles | 3 EO |
| Assay | 95 % |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Packaging Size | 190 kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Form | Liquid |
| Purity | 99% |
| Carbon Chain | C12 |
| Brand | Clariant IGL |
| Packaging Type | Drum |
View Complete details








| Physical Form | Powder |
| Grade | Industrial |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 50 kg |
| Purity | 99% |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Powder |
| Packing Type | Bag |
| Brand | Indian |
View Complete details



| Physical Form | Powder |
| Al2O3 Content | 35 % |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Size | 50 kg |
| CAS No | 1302 42 7 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
| Molecular Formula | NaAlO2 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details








| Purity | 95% |
| Physical State | Powder |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Packaging Size | 50 Kg |
| Packaging Type | Bag |
View Complete details