New Delhi, Delhi
GST No. 07AAAPG7158D2ZZ
Call 0794930803466% Response Rate
Send Enquiry








| Purity | 99% |
| Grade Standard | Industrial |
| Packaging Size | 50 Kg |
| Density | 0.81 g/cm3 |
| Packaging Type | Drum |
| Molar Mass | 36.46 g/mol |
| Molecular Formula | HCl |
| Form | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details










| Purity/Concentration | 60% |
| Grade | Industrial Grade |
| Usage/Application | Laboratory |
| Packaging Details | 38Kg Can |
| Form | Liquid |
| Brand | Tanfac Industries |
| Molecular Weight | 20.0063 g/mol |
| CAS Number | 7664-39-3 |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Can |
View Complete details









| Grade | Technical Grade |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Drum |
| Color | Reddish to dark brownish |
| Purity | 99% |
| Brand | china |
View Complete details