New Delhi, Delhi
GST No. 07AAAPG7158D2ZZ
Call 0794930803466% Response Rate
Send Enquiry








| Grade Standard | Industrial Grade |
| Hydration Form | Pentahydrate |
| Purity | 99% |
| Grade | Photographic |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 50 kg |
| Formula | Na2S2O3 |
| Molar mass | 158.11 g/mol |
| Density | 1.67 g/cm3 |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Hydration Form | Pentahydrate |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Purity | 99% |
| Grade | Pharma Grade |
| Form | Powder |
| Color | White |
| Packaging Type | Pack |
| Application | Photography |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Packing | 50 kg |
View Complete details