New Delhi, Delhi
GST No. 07AAAPG7158D2ZZ
Call 0794930803466% Response Rate
Send Enquiry








| Grade | Industrial Grade |
| Packaging Size | 30 kg |
| Purity | 99% |
| Form | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
| Packing Type | Can |
| Formula | CH3COOH |
| Molar mass | 60.052 g/mol |
| Density | 1.05 g/cm3 |
| Boiling point | 117.9 Degree C |
View Complete details