New Delhi, Delhi
GST No. 07AAAPG7158D2ZZ
Call 0794930803466% Response Rate
Send Enquiry








| Grade Standard | Industrial Grade |
| Purity | 99% |
| Packaging Size | 50 kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Drum |
| Chemical Formula | C3H7NO |
| Physical State | Liquid |
| Density | 944 kg/m3 |
| Molar Mass | 73.09 g/mol |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details