Our product range includes a wide range of ammonium lauryl sulfate (als) solvay.








₹ 118 / KgGet Latest Price
| Purity | 98% |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Drum |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Size | 235 kg |
| Formula | C12H29NO4S |
| Molar Mass | 283.43 g/mol |
| Country of Origin | Made in India |
| Density | 1.02 g/cm3 |
Aman Gupta (CEO)
Aman Enterprises
11th Floor, 11A1/A2 And 11B1/B2, Bigjo's Tower, Plot No A-8, Bigjo's Tower, Netaji Subhashplace,, Wazirpur, Netaji Subhash Place, North West Delhi,, New Delhi - 110034, Delhi, India