Providing you the best range of potassium permanganate with effective & timely delivery.



₹ 100 / KgGet Latest Price
| Form | Liquid/Solution |
| Molecular Formula | KMnO4 |
| Density | 2.7 g/cm3 |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 50 kg |
| Molar mass | 158.034 g/mol |
| Soluble in | Water |
Aman Gupta (CEO)
Aman Enterprises
11th Floor, 11A1/A2 And 11B1/B2, Bigjo's Tower, Plot No A-8, Bigjo's Tower, Netaji Subhashplace,, Wazirpur, Netaji Subhash Place, North West Delhi,, New Delhi - 110034, Delhi, India